Abja Spordi- ja tervisekeskus

Puhke- ja spordilaagrid

Abja-Paluoja kutsub kasutama oma spordirajatisi puhke- ja spordilaagrite korraldamiseks. Laagrikülastajad majutatakse 2006. aastal valminud õpilaskodusse, mis asub spordikeskuse ja spordirajatiste vahetus läheduses. Talvisel ajal sportijatel on kasutada hästi hooldatud 5 km pikkune suusarada, mis on õhtusel ajal 2,5 km ulatuses ka valgustatud. Spordikeskuses tegutseb suusalaenutus. Suvisel ajal on võimalik kasutada täismõõtmetes kergejõustikustaadioni ning mängida jalgpalli. Uuel renoveeritud staadionil on neljarajaline 400 meetri ring jooksjatele, mis on 110 meetri ulatuses kuuerajaline, võimalus on hüpata kaugust, ketast ja vasarat heita, oda visata ja kuuli tõugata. Abja-Paluojal on võimalik ujuda renoveeritud paisjärves (umbes 1 km õpilaskodust). Aastaringselt saab kasutada jõusaali, pallisaali, võimlat ning sauna.

Pallimängusaal

Pallimängusaalis on võimalik mängida korv-, võrk-, sulg- ja käsipalli. Saali saab kardinaga jagada kolmeks. Sellisel juhul tekib näiteks kolm võrkpalli väljakut. Lisaks veel elektrooniline tabloo, 24 sekundi olemasolu ning neljarajaline tartaankattega sisejooksurada (60 m). Spordialane teenindus: 4 riietusruumi, 16 dušikohta, 119 lukustatavat kappi.

Saun

Saunatamisel on eesti kultuuris oma aus ja kindel koht. Saunas räägiti selgeks maailma asjad ja mõeldi elu üle järele. Lõõgastav ja stressivastane teraapiavahend mis on paljude terviseprobleemide puhul tõhus abiline. Saun puhastab ja tervendab!

Jõusaal

Jõusaal pakub treeninguteks häid tänapäevaseid tingimusi. Sobib nii alustajatele, edasijõudnutele kui harrastajatele. Saal on varustatud peamiste jõutreeninguteks vajaminevate pinkidega (14 pinki, 2 velotrenažööri, 2 sõudeergomeetrit, 2 jooksulinti).

Võimla

Lisaks uuele spordisaalile saab kasutada ka teist pallimängusaali, kus mängitakse peamiselt korv- ja võrkpalli ning saalihokit. Võimlemiseks ja venitamiseks on ühes seinas pikk varbsein.

Aeroobikasaal

Keha ja vaimu turgutamiseks loodud aeroobikasaal on kaetud spetsiaalse pvc kattega. Harjutuste läbiviimiseks on saalis olemas peegelsein, võimlemismatid ning helisüsteem.

Ajalugu

Abja-Paluojal on pikad traditsioonid kergejõustikus. Kõige enam on vallale kuulsust toonud Abja Gümnaasiumis õppinud kergejõustiklased Valter Külvet, Eero Lapp, Terje Tamme, Aili ja Helgi Mägi. Praegusel ajal on sporditegevus koondunud põhiliselt Abja Spordikeskuse juurde, kus tegeletakse võrkpalli, jalgpalli ja kergejõustikuga ning lisaks tegutseb Abja tehnikaring. Abja vallal on meeste jalgpallivõistkond, meeste korvpallivõistkond ning meeste ja naiste võrkpallivõistkonnad. Abja Motoklubi tegeleb motokrossi arendamisega. Kõige paremaid tulemusi on viimastel aastatel näidanud Abja Gümnaasiumi vilistlased -Eesti meister kuulitõukes Jander Heil, kergejõustikus Erki Leppik, Rauno Künnapuu ning klassikalises jõutõstmises Kädy Kampus. Motospordis on suurepäraseid kordaminekuid saavutanud Kristo Subi, Elary Talu ja Jaanus-Hugo Ermits.

Perekaardi omanikele soodustus

Perekaardi omanikud saavad külastada Abja Spordi- ja tervisekeskuse ujulat soodsamalt!